Rekonstrukce silnice U kapličky, Lešany

Rekonstrukce silnice U kapličky, Lešany

Silnice je vhodně vyspádovaná pouze v horní části, cca tedy 1/4 cesty, zbytek potřebuje dodělávku. Určitě na mě nepůsobí dílo jako převzetí hodné.

V zatáčce u nás je ještě spád do středu silnice, ale u našich vrat je velká díra v povrchu od zaválcovaného ořechu. To v místech potoku na obrázku 3.

O kousek níž je vozovka vyspádovaná ke kraji a voda hravě překonává obrubník. Voda vyteče na zhutněný povrch zakrytý štěrkem a její hmotnost tlačí na podpěrnou zídku.
Nejdříve se prostor naplní a pak teprve přeteče do původního betonového žlabu.

Dál u bývalé obecní knihovny se voda valí na podpěrnou zeď cesty na Dolní náves a u kapličky je také silnice vyspádovaná ke zdi bez obrubníků.

 

I toto téma patří na obecní intranet jako varování dalším sousedům, aby si pohlídali obecního zástupce, který bude u nich stavbu přebírat.
Pracovníky asi smysl hlídat nemá, my je upozorňovali na místní potřeby, omezení v horní části a nebylo to nic platné. Poškodili výsadbu i předválečný sklep pod ní, který výsadba kryla. Nevím proč bagrista zde chtěl sundat kus skrývky, čemuž naznačují zuby lžíce a vylámaný pískovec ze stropu sklípku.
Také roh naší zdi sice nebyl v pořádku, ale teď je na rozebrání, protože pánové pod rohem narazili na překážející nárožní kámen, který nejdříve zkoušeli ze zdi vymlátit a až pak teprve když se už zeď rozpadala, zvolili uříznutí… Nárožní kámen

Dohromady k celému testu kvality vyhotovení spádování stačilo u nás 45 litrů a u kapličky pouze 25 litrů… ještě jednou se podívejte na obrázek 3, když už voda teče, je to násobně více…

Potok deště v ulici U kapličky
Potok deště v ulici U kapličky před rekostrukcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..