Nezávislý kandidát

Nezávislý kandidát

S každým zazvoněním v sousedství při sběru podpisů podpory kandidatury do zastupitelstva obce následuje pravidelná otázka… ZA KOHO… a odpověď za sebe není zcela správná, jen odpovědět není co jiného…

Zvolil jsem cestu nezávislého kandidáta, především protože umožnuje větší svobodu jedince v zastupování zájmů obce.
Nesouhlasím s případnou politizací skupiny okolo Višňovky, protože pokud něco dokáže ubít komunitu, tak je to politika.
Záměr Lešanského sadu musí zůstat nepolitický a v souladu se sousedstvím. Což lze naplnit lépe bez nově vznikajícího politického uskupení a společné kandidátky.

Pokud si přečtete informace k tématu Nezávislý kandidát na internetu, můžete až získat pocit, že jde o řešení typu „aby se vyčerpaly všechny možnosti“ a většina textu směřuje spíše k podpoře politických hnutí a větších kandidátek.
Ukazuje se, že i nezávislí se raději, byť s různým programem, shodnou na společných bodech pro společnou kandidátku a jejich institut nezávislého kandidáta zaniká. Stejně tak se často nezávislý kandidát přidává na jinou kandidátku a svou nezávislost ukončuje, také nahrazuje či doplňuje místy až „nosiče vody“, jak se říká v politice doplňujícím kandidátům pro větší úspěch kandidátky. Což není hanlivé, jde o běžnou organizovanou podporu pro cíle, jimž je ochoten člověk propůjčit své jméno a být součástí politické skupiny. Tedy mapa sociálních vazeb a kontaktů kandidátky je větší a statisticky úspěch spíše možný.
Kdežto nezávislý kandidát musí vzbudit souznění s překrytím většího počtu sousedů. Což také nabízí širší možnosti v hledání směrování obce jako občanského celku. Musí brát více ohled na zájmy obce, musí být mnohem aktivnější při práci zastupitele, a to je schéma, které mi pro práci velice vyhovuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..