Internet je jejich moře – SEO parasitismus na webu

Internet je jejich moře – SEO parasitismus na webu

Není v poslední týdny dne, kdy by mi někdo nepřipomenul mou pirátskou minulost, tedy nikoliv tu dobrodružně vypisovanou na širých dálavách vody, ale tu, která ač již je psaná před více než pěti lety, je například pro Google stále živá a aktuální.
Co na to říct, praktická dovednost fóra a SEO parazitismus v praxi, ale není divu, internet je jejich moře a tak v tom umí chodit…

Internet jsem využíval v naprostých počátcích… tehdejší Dial-up, nedostatek vyhledávačů, žádná podpora češtiny, málo webových portálů… Peklo doby, které jsme úspěšně přežili a od té doby se na nás valí spam v neřešitelném objemu, takže sem tam podlehneme nabídce na nástroj, řešící náš problém. Něco najít „po staru“ znamená tisíce irelevantních výsledků a tak pro někoho se „lištička Seznam“ zdá jako zázračný pomocník… i před sociálními sítěmi bylo heslo „Kdo není na webu, jako by nebyl“ a tak jsem pomáhal překotně registrovat domény, zakládat jednoduché weby a díky za automatiku dnes a pomocníky jako je Joomla a WordPress.

Jako každá bublina i internet podlehl mnoha „kouzlům“ a marketingovým kličkám. Přišel systém SEO klíčování a změnil se online svět. Už tehdy to bylo chybně a než se z této honičky za klíčovými slovy dostaneme, možná už internet nebude takový jaký ho známe dnes.
Ze SEO se stal balast a teprve až bude umělá inteligence alespoň na Google Search v plném nasazení, před stránkami firem budou odkazy tisíce katalogů, rejstříků, heurék a tarifomatů… znáte to… které se tváří jako ty nejdůležitější pro vás, ale jde o následnou masáž reklamy a často jen o zrcadlené výsledky ze serverů typu Justice.cz
Mají dobré SEO generátory (nebo je Google Search tak neschopný)?

A pozor! Je to naprosto legální. To, že nemůžete na internetu najít zámečníka z obce, který ale platí za web a údržbu, dnes to není o jeho neschopnosti SEO, je to proto, že jsou některé weby v SEO klíčování lepší. Když k tomu přidáte generovaný web, jehož součástí jsou mnohé statistické výsledky, i když jde o velice stará data, jsou neustále považovaná za aktuální.

SEO prakticky i paraziticky

Webový prostor, tedy svůj web či stránky lze, kromě určité kostry pravidel obsahu, také naklíčovat. Jde o slova, štítky… dnes sloužící robotickému sběru dat o stránkách a jejich třídění pro vyhledávače. SEO mělo sloužit ke sběru informací pro dohledání relevantních dat.
Dneska to vypadá tak, že velká část webů využívajících běžná řešení mají stavy generovaného SEO. Korporátní řešení a řešení na míru mají leckdy i SEO poradce pro lepší stanovení struktury webu a textů. Pro zisk lepších pozic ve vyhledávačích… Tedy být relevantní a být vyhledán v oboru (pro firmy), častá jsou také řešení pro reklamu. Někdy je cíl samozřejmě jiný, ale neustálá reklama a nabídky (Google ad) mě odrazují (na mnohé reklamy funguje Adblock Plus). Když alespoň tímto náznakem víte jak to funguje, hledání je rychlejší.

Piráti a jejich posedlost fórem je již popsaná jinde, že Krtek je parazit nejen v zahradě, už jsem taky četl, ale s tím třeba nesouhlasím. Pirátský Krtek je sice rebel, ale také Mistr co se týče fóra a navázaných prací. Správa pirátského fóra potřebuje nepředstavitelnou kapacitu pro takový rozsah nastavení a potřeb. I když jste pokročilý uživatel, jako pan Michálek, rozsah možností nastavení s přístupem Admin k root volbám a představa následků… jak píši Krtek je Mistr v oboru!

 

SEO parasitismus v Google Search
SEO parasitismus v Google Search

 

Každopádně Google neustále vyhazuje mnou psaná témata jako živá i když jde o texty staré přes pět let.

Ono klíčové slovo Mareyi je tak málo obsazené, že i Google váhá a Seznam bere naprosto vše…

Aby bylo zřejmé hnedle, to že jsem takto historicky na pirátském fóru vyhledatelný nepovažuji za překážku a ani jsem Piráty nepožádal o výmaz mé historie příspěvků u nich.

Podivný je ten datum nevyplývající z posledního příspěvku, spíše z návštěvy tématu (generovaná stránka jejíž součástí je generované SEO zahrnující i informace o návštěvě).

Je to sice projev parazitismu na klíčových slovech, ale asi legální i když s časy uvedenými ve výsledku vyhledávání nelze souhlasit.

Spíše je to využití dovedností fóra a touhy po „být naklíčován“, což byl ostatně jeden z důvodů nesouladu budoucích směrů strany a důvodů k opuštění strany ze dne na den. Nakonec i na fóru doporučenou změnou hesla na nezapamatovatelný klíč a ten zahodit…

Pirátské fórum jsem navštívil po letech, protože mě na tyto nesrovnalosti opakovaně upozornili sousedé při sběru podpisů pro podporu nezávislého kandidáta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..