Home

 

Když jsem pořizoval tuto doménu www.energiesvobody.cz, chtěl jsem řešit globální témata jako je veřejný zájem, rozvoj zázemí států s cílem být občanům ku prospěchu.
Vlády a jejich návrhy způsobu dotací příliš jako ve veřejném zájmu nevyplývají. Stejně tak jako politická rozhodnutí často nevedou k prospěchu občanů státu. Možná některých, nenaplňují však z podstaty veřejný zájem, ačkoliv se za něj skrývají.
K prvním úvahám mi byly nápomocny kroky politických činitelů, kteří činí miliardové kroky, jež se v prospěchu státu neotočí. Jde o jednoznačné výdaje, na které se vysbírá ve vnitřní ekonomice a vydá ven z ní, aniž by tyto peníze jakkoliv pomohly ku blahu občanů.

Jedním z takových impulzů byla například akce pana Kalouska. Obří megatendr na likvidaci ekologických škod za 114 miliard (rok 2010+). To už je pořádný balík, který kdyby se otočil cíleně ve veřejném zájmu a až následně zpět získané peníze šly dávkově na likvidaci ekologických škod…s přáteli jsme tehdy uvažovali o možnostech.

Tak proto tato doména. Zveřejnit úvahu jiného pohledu, než stále se opakujícího obrazu krátkodobosti kolem nás.

Aktuálně jsem se vrátil k doméně s podporou pro výsadbu a komunitu v obci.
Ačkoliv jsme malá obec, sejít se nás více pohromadě se stane málokdy a promluvit si není tak snadné, ale veřejný zájem a blaho našich dětí máme na mysli všichni.

Svůj pohled na věc prezentuji v rozvaze Úvod – Pozvánka k debatě o možné zeleni.
Protože naše obec zajištěné příjmy navíc a stále máme rozpracovaný Územní plán, máme možnost uvažovat ve větších rozměrech než je obvyklé.

Josef Mareyi