Fotovoltaika IV. – Dnešní technologie

Jde o technologii dnešního dne

Namítněte, že nejde snížený tarif, který byl dříve spínán jako „noční proud“ v době přebytku, použít na tento způsob regulace, nevidím důvod proč s vámi nesouhlasit.
Nemusí být, mohl by určitě, ale na tom nestojíme.

Jediné důležité na snížených tarifech je technologie sepnutí na impuls a jiné tarifní počítání. Máme již dnes běžně dvoutarifní elektroměry a to jde o velice zastaralou technologii.
ČEZ a projekt Vrchlabí nám říká (říkal), že to jde za naše mnohem lépe.

Co je tedy překážkou, aby v lokalitě FVE na volné pláni (rozuměj všechna jiná prostranství než střechy obytných domů) se od pomyslné hranice přebytku výroby (70%), sepnuly smluvené domácnosti k nucenému odběru typu ohřev vody v domácnosti, akumulace skleníku, dobíjení řízených domácností… a na druhou stranu při poklesu výroby (pod 15%) se opět sepnul tarif normální tarifikace…

Co tomu brání? Nové elektroměry, které se nyní již po republice instalují? Jiná technologická překážka? Nelíbí se vám oblastní nepřesné spínání? Říká distributor, že to nelze?

Lze to ještě snadněji!

Každá FVE je měřena na aktuální výkon výroby, lze se již z tohoto čísla dohadovat o potenciálním nebezpečí pro rozvodnou síť a reagovat. Místo odpojit FVE od sítě, je lepší v dané lokalitě sepnout nucený odběr v hodnotě sníženého tarifu. Nezapomeňte, že jde o přebytek, který má být zaplacen, ale nevyužit.
Máme přímé měření výkonu FVE a máme na něj možnost reagovat sepnutím.

Technologii máme, ale ono se spíš nechce…
Tento modelový způsob je však opět CENTRALIZACE a jde pouze o řešení stávajícího stavu zapojených FVE plání.

SmartGrid dnešní doby

Máme veřejný zájem na podobném principu vytvořit rozvodnou síť rovnou do podoby pro decentralizovanou výrobu a schopnou reagovat na intenzitu slunečního osvitu přímo v dané lokalitě i reakce na případné přebytky v uzlu koncové rozvodny.
Cílem je získat možnost zapojení neomezeného počtu malých zdrojů pro výrobu elektrické energie v rukách domácností občanů a obcí. Až do stavu přebytku po většinu roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..