Energie svobody – vítej sousede

První návštěva – Vítej sousede

Na těchto stránkách Tě vybízím k zamyšlení se nad základními životními potřebami každého z nás.
Protože díky energii můžeme získat stravu, vodu, teplo, světlo… je nyní energie prioritní.

Některé pohledy zde stavím záměrně do zjednodušeného světla, protože jde především o ukázku principu jak by to šlo, kdyby cílová skupina investičních zájmů státu byla rodina a její domov. Tak aby potřebný výkon samovýroby pokrýval především základní potřeby každého z nás a ve spolupráci jsme si zajistili energii pro naše domácnosti a tak vyřešili do budoucna zvyšování významné částky za energie.

Cena zařízení násobená počtem instalací v domácnostech není tak závratná, jako státní invence do podnikání jiných či suma prostředků, kterou vydáváme na zajištění základních potřeb.
Dřívější politické spekulativní mašinerie nás uvrhly do nutnosti platit za to, bez čeho se jako lidské bytosti neobejdeme.
Dnešní technologie a její dostupnost nám ukazuje, že některých vnějších závislostí je snadné se zbavit.
Slunce, vítr, kogenerace, vodík a technické prostředky jejich využití nám můžou sloužit přímo. Nemusíme investovat veřejné prostředky a následně si ještě služby kupovat.

Pro řešení nasazení inteligentní distribuční sítě elektrické energie podle definice SmartGrid je ve všech postupech oddělen průmysl a domácnosti. O domácnosti jde především!
Vymezuji se pouze na malé oblasti – dům, sousedství, obec, územní celky… tak aby bylo možné začít jakékoliv řešení naplňovat ihned při použití stávajících technologií.

Není univerzální technologie, není jednotná potřeba, není jeden návod…Tímto je zaručen neustálý tlak na rozvoj v mnoha oblastech a pochopení, že kdykoliv vytvoříme novou životní potřebu, někde začne chybět kousek energie naší Země.

Abychom mohli jít kupředu, musíme odejít od nedostačujících principů. Musíme denně za všechno platit?  Musí naprosto každý?

Mým cílem je platit míň za životní potřeby. Je to cesta na víc zítřků než se může zdát. Taky tu nejsme na pár pátků. Mnoho z nás má nebo plánuje potomky a řeší jejich zabezpečení.

Záleží vám na tom co jim odevzdáme do vínku? Dluhy? Jistoty? Zabezpečení?

Spořme, je heslo ve špatných ústech. Není to omez se nebo chtěj méně konzumu. Tato podoba slova „spořme“ je tlak od těch, co se nechtějí přizpůsobit nové době a novým potřebám.

Je to navyklý způsob z objevování technologií a jejich nasazování. Vzniklo jen málo směrů, které jsou masově podporovány a všechna vybočení jsou z pohledu globalizování nepřijatelná. Pro někoho nepřijatelná, pro všechny neudržitelná snaha. Obrovská zátěž na lidství, morálku a vzájemnost. Jsme tímto přístupem roztrženi z tlupy lidí, do meších skupin státnosti, oborovosti, závislosti na životě,  na maličké jednotlivosti, které nemají šanci vyhrát ani přežít. Místo spolupráce je rivalita o šanci přežít a je to nazýváno lidstvu „normálním“ principem.

Z tohoto bludu nás může vyvést poznání základních životních potřeb a sjednotit nás cesta za jejich uspokojením.

Je věřím jasné, že se jen s velkými obtížemi můžeme probudit do úplně jiného světa, kde by například byla strava, voda, energie, zadarmo. Na druhou stranu jen s malými obtížemi můžeme změnit svět z pohledu desetiletí. To co je dnes jen těžko představitelné, se malými krůčky může překlopit v běh a následně sprint.

Ostatně průmyslová revoluce nám to předvedla…My však denně vyčkáváme a remcáme, že se kecá o všemožném řešení čehokoliv, ale přitom denně platíme víc! Den za dnem nás stojí život více naší energie, o kterou ochuzujeme naše bližní. Dáváme jednoznačné poselstvo našim potomkům: “ Vy už se z toho nevyhrabete!“ Chcete se pod takový osud podepsat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..