Část třetí – Souvislosti

Část třetí – Souvislosti

V naší obci se aktuálně dodělává rekonstrukce školní jídelny a výstavba nového patra na ní. Bonusem v patře jsou nové prostory pro výuku žáků.

Předtím byl projekt „313“, tedy rekonstrukce stavby v ulici Zagarolská a její předělávka pro potřeby mateřské školy, knihovny, lehce komerčního využití a zisku obrovského prostoru pro zasedání obce a jejím jednání s občany. Stavba se jmenuje Centrum volnočasových aktivit.

Bohužel centrum nemá své vlastní stránky, pouze na oficiálních stránkách obce mají krátkou prezentaci spolky, které se zde čas od času sejdou. Větší program organizuje Klub seniorů, ale Google o tom ničem neví a tak Centrum volnočasových aktivit je nedohledatelné.

Na oficiálních stránkách obce se můžete podívat na vytížení zasedačky a ptát se, proč je takřka stále prázdná a nevyužitá. Vždyť aktuální beseda k zeleni také směřuje do hasičárny a tak i zástupci obce zjevně, ač tiše, souhlasí je to tam prostě daleko…

Do školky se musí, a školka nemá chybu, kdežto zasedačka na zasednutí čeká… ale ani o to nejde. Je to zub na dokonalosti využívání projektu. Celkově je „313“ rozhodně přínosem.

Chystá se rekonstrukce bývalé obecní knihovny v ulici U kapličky.

No a dál, už moc možností není. Obec nevlastní nemovitosti a s výčtem pozemků to také není valné. Což je i negativum ve swodce strategického plánu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..