Byt Správce

Byt Správce

Byt Správce je také krapet pichlavá část prostor.

Vezměte si však rozlohu areálu, cca 30 000 m2 celkové plochy, z toho 3 000 m2 sadu, až 2 000 m2 zahrad a skleníku. V tom všem mnoho atrakcí a zeleného trávníku … a Multifunkční centrum.

My tak potřebujeme člověka, který pracovní aktivitou bude připomínat pana Šimka, šefa technické čety obce. Co dětem bude výchovným školníkem a mládeži dostatečným morálním vzorem. Dospělým organizovat schéma komunitní práce a naše starší sem tam pomůže dostat k lékaři…

Podpořit takového člověka bytem v centru jeho práce, je jen další bonus. Vhodnější než platby obce za externí správu zeleně nebo cyklické zanedbávání tématu zeleně, pro nedostatek prostředků.

Mít správce areálu, tak bychom mohli uvažovat o postupné výsadbě zeleně. Nemuset spoléhat na dotační schémata a různé krajinkáře s představami městské zeleně na vsi.
Žádný z plánovaných kroků by nemusel být nuceně naráz, ale postupné kroky projektu zazelenění obce. Opravy úvozových cest v obci a nová výsadba stromů v nich.

Zvlášť budovaná vrstva projektu zábavy a atrakcí pro děti i dospělé.
Tak aby jeden krok nebrzdil jiný, protože teď máme jasno jen ve Višňovce.

Za šest let to bude exponenciálně delší seznam sadby a údržby.
A pořád to nebude zelených 30 000 metrů čtverečních, které máme k dispozici jen v oblasti Horní resort – Lešany.

Odpovědný koordinátor, jehož úkolem bude zorganizovat pomocí komunity práce v sadu a okolí, bude potřeba tak i tak. Tedy potřebu takového člověka rovnou započítejme do plánu a stavby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..